دانشنامه نیلسون

بهترین گوشت برای کباب چنجه

chenje blog بهترین گوشت برای کباب چنجه

یکی از شروط تهیه کباب خوشمزه استفاده از بهترین گوشت برای چنجه است. یعنی برای تهیه هر نوع کباب از کدام قسمت بدن حیوان استفاده شود. مثلاً برای تهیه کباب کوبیده نمی توان از گوشت دنده استفاده کرد، زیرا این قسمت از گوسفند قطعا برای کباب کوبیده مناسب نیست. باید بدانید کدام قسمت از آهو برای چنجه بهتر است تا بتوانید نوع چنجه را مشخص کنید و یک غذای خوشمزه بپزید.

چنجه کباب یکی از پرطرفدارترین کباب های سنتی ایرانی است. کباب چنجه هم با گوشت بره و هم با گوشت گاو تهیه می شود. انتخاب بین گوشت گاو و گوسفند برای تهیه کباب چنجه سلیقه ای است و بیشتر به فرهنگ و آب و هوای منطقه مربوط می شود. به عنوان مثال در مناطق شمالی ایران (گیلان و مازندران) که دامداری عمدتاً بر پایه دامداری است، ذائقه مردم بیشتر به گوشت گاو عادت دارد و کباب چنجه در این استان ها عمدتاً با گوشت گاو درست می شود. اما از سوی دیگر در استان های غربی کشور که دامداری بر اساس پرورش حیوانات کوچک مانند گوسفند است، کباب چنجه عمدتاً با گوشت گوسفندی تهیه می شود.
در هر صورت چنجه کباب یکی از غذاهای پرطرفدار در بین خانوارهای ایرانی است. در میان ایرانیان، پختن کباب چنجه در مهمانی ها و مراسمی مانند سیزده بدر و… مرسوم است. برای تهیه کباب چنجه به صورت حرفه ای به مهارت های لازم در رابطه با انتخاب گوشت مناسب، نحوه چاشنی آن، کباب کردن مناسب و … نیاز دارید. در این مقاله سعی می کنیم شما را با راسته و فیله گوشت آهو که بهترین گوشت برای کباب چنجه است آشنا کنیم.

بهترین گوشت برای کباب چنجه

معرفی بهترین گوشت برای کباب چنجه

بهترین گوشت برای پخت کباب چنجه فیله یا راسته آهو میباشد. فیله آهو یکی از خوشمزه ترین، لطیف ترین و تردترین قسمت های گوشت آهو است. فیله راسته گوشت آهو به پشت کمر  متصل است. گوشت نرم این قسمت از لاشه آهو با عضله پسواس ماژور یا به زبان عامیانه “فیله” همراه است که در حرکت حیوان نقش چندانی ندارد و کمتر استفاده می شود، بنابراین بافت گوشت لطیف باقی می ماند این قسمت را بهترین گوشت برای کباب چنجه می دانند. برای تهیه کباب و استیک علاوه بر راسته از فیله نیز استفاده می شود.


کباب چنجه با فیله آهو تازه بسیار نرم و ترد خواهد بود. بنابراین با خرید گوشت آهو تازه پرورشی مزرعه ارگانیک نیلسون می توانید یک کباب بی نظیر تهیه کنید. گوشت آهو بسیار لذیذ و خوشمزه و ترد میباشد،بافت بهترین گوشت برای کباب چنجه اینقدر نرم و لطیف است که بدون مزه دار کردن فقط زیر 5 دقیقه پخت آن طول میکشد

توجه کنید فقط زیر 5 دقیقه زمان پخت این گوشت طول میکشد


همانطور که گفته شد کباب چنجه را می توان به صورت راسته یا فیله تهیه کرد. فیله و راسته نرم تر و لطیف تر از گوشت سایر قسمت های بدن آهو است. درست کردن چنجه کباب با بهترین گوشت برای کباب چنجه اگر درست تهیه شود بسیار خوشمزه لذیذ و طعمی باور نکردنی خواهد داشت

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *